Ošetřovatelka v Německu časté dotazy

Ošetřovatelka v Německu časté dotazy

Časté otázky & odpovědi

MUSÍM UMĚT NĚMECKY?

Chcete-li pracovat jako ošetřovatelka/ošetřovatel v Německu, pak potřebujete ovládat alespoň komunikativní úroveň němčiny B1. U některých klientů uspějete i s mírně pokročilou úrovní jazyka. Máte-li pouze základní znalosti z němčiny, je vhodné se jazyk doučit.

POTŘEBUJI OŠETŘOVATELSKÝ KURZ?

Pro získání práce není povinné absolvovat pečovatelský kurz. Práci vám pomůžeme najít i bez absolvování kurzu. Postačí nám doložit dřívější pracovní zkušenosti na stejné pozici.

JAKOU FORMU ZAMĚSTNÁNÍ MI NABÍDNETE?

Můžete s námi uzavřít pracovní poměr či dohodu o provedení práce. V případě, že fungujeme na pozici zprostředkovatele, uzavíráte smlouvu s klientem.

KOLIK U VÁS DOSTANU ZA PRÁCI?

Výše platu ošetřovatelů závisí na jejich vzdělání, pečovatelských zkušenostech i jazykových znalostech, stejně tak záleží na náročnosti pracovní pozice a zdravotním stavu osoby, o kterou pečujete. U nás je min. mzda 1200€ na smlouvu, pro živnostníky je tato částka min. 1600€.

JAK SE STÁT OŠETŘOVATELKOU?

Můžete nám zavolat, poslat email nebo vyplnit online přihlášku, která je nezávazná. Vše proberete s naší operátorkou, která vám pomůže vybrat vhodné pracovní místo. Pak už jen stačí podepsat pracovní smlouvu.

JAKÉ SLUŽBY ODE MNE PACIENT OČEKÁVÁ?

Očekává se od vás všestranná péče o pacienta. Patří sem domácí péče, osobní péče, výživa a také mobilita. Ošetřovatel nenahrazuje lékařskou péči. V případě potřeby musí zavolat lékaře. Může však aplikovat inzulin, dohlížet na včasné a správné užívání léků, pomáhat s rehabilitací, apod.