Rady

Rady

Přinášíme vám pár rad a tipů, díky kterým zvýšíte své šance na to, že si rodina vybere právě vás pro péči o seniora.

  1. Doložte reference

Rodiny, které mají zájem o ošetřovatele pro blízkou osobu se často rozhodují podle doložených referencí. Pokud nejste úplný začátečník v tomto oboru, nebojte se dodat reference od svých klientů.

2. Uveďte své zkušenosti

Máte-li zájem o některou z nabídek práce, je potřeba vyplnit online formulář. Máte-li zkušenosti, rozepište je detailně, nevymýšlejte si. Rodina, o kterou máte zájem, to ocení.

3. Naslouchejte

Senioři vyžadující vaši péči mají velmi individuální přání a požadavky. Při procesu výběru ošetřovatelky chceme zajistit, aby vše proběhlo bez sebemenších zádrhelů. S námi se naučíte vše důležité. Nejsou to jen požadavky, ale také individualita každé domácnosti, kde budete žít. Je velmi důležitá dobrá spolupráce, podpora a velmi úzká koordinace agentury, rodiny i zájemce o práci. Je potřeba poznat a zmapovat si současnou situaci rodiny, znát faktické a emocionální okolnosti závislosti pacienta na péči druhých a také je velmi důležité vytvoření důstojného prostředí jak pro ošetřovatele, tak pro jeho pacienta. Při pohovoru s rodinou si připravte seznam otázek a ptejte se, zároveň naslouchejte. Vzbudíte dojem skutečného zájmu o danou pozici, uděláte si obrázek o budoucím klientovi a jeho rodině.